Manjati i softuerit anti-virus John McAfee u gjet i vdekur në qelinë e burgut spanjoll mbrëmjen e sotme.

Mediet e huaja shkruajnë se ai mund të ketë kryer vetëvrasje në qeli, vetëm pak orë pas raportit të ekstradimit për t’u përballur me akuza federale në SHBA.

Sipërmarrësi i teknologjisë u arrestua në tetor dhe po priste ekstradimin, ndërsa u gjet i vdekur këtë mbrëmje, thanë burimet e policisë për gazetën “El Pais”.

Gazeta raportoi se McAfee u tërhoq nga qelia e tij në Barcelonë dhe policia po heton rrethanat rreth vde.kjes së tij.
Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here