Gjimnazistja infektohet me koronavirus, testohet e gjithë klasa

0
108

This post has already been read 16 times!

Një nxënëse e gjimnazit “Siri Shapllo” në Gjirokastër infektuar e koronavirus. Nxënësja ka shfaqur simptoma dhe është detyruar që t’i nënshtrohet testit. Përgjigjja ka dalë pozitive dhe kjo ka alarmuar gjithë klasën.

Bëhet me dije se DSHP ka vendosur që të testojë të gjithë klasën për të verifikuar nëse ka nxënës të tjerë të prekur nga koronavirusi. Ende nuk kanë dalë përgjigjet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here