Categories: Uncategorized

Gjithçka që duhet të dini rreth episodit të parë të sezonit të ri të “Hercai”

Këtë të Premte, sezoni i tretë i “Hercai” u shfaq premierë në Turqi. Me një episod, i cili u klasifikua nga ndjekësit e tij si “zemërthyes”, prodhimi më i ndjekur filloi ciklin e ri të historisë së dashurisë dhe hakmarrjes midis familjeve Shadollu dhe Asllanbej.

Në dy orë e 24 minuta, u shfaqën nyjet e reja dramatike që duhet të zgjidhen në episodet e ardhshme dhe, më e rëndësishmja, ata prezantuan personazhin e ri, Asllan Asllanbej, djali i Sulltanës që tashmë shihet se do të bjerë në dashuri me Rejanin.

Kanë kaluar dyzet ditë nga vetëvrasja e Elif dhe episodi fillon me çiftin kryesor Rejan dhe Miran që konfirmojnë dashurinë e tyre dhe marrin vendimin për të lënë qytetin në mënyrë që të jetojnë në paqe, pa Azizen.

Siç e kishim parashikuar, ne shohim ardhjen e Xhihan dhe Handan, të cilët sjellin në shtëpi djalin e tyre të vogël të porsalindur.

Rejan dhe Miran shkojnë në rezidencën Shadollu për të raportuar mbi vendimin për të lënë qytetin. Në fillim, familja ishte kundër situatës, veçanërisht Jaren, e  cili si gjithmonë tregoi se vazhdon të urrejë kushëririn e saj.

Më në fund familja vendos të u japë bekimin e tyre dhe ata e ftojnë Miran të hajë mëngjes me ta, një gjest që e emocionoi nipin e Azize, pasi që nga vdekja e Elifit ata kishin qenë të largët. Por jo gjithçka ishte lumturi, sepse Hanife nuk hezitoi të telefononte motrën e saj për t’i treguar asaj për vendimin e Miranit për të lënë qytetin, shkruan meganews.al.

Nga ana e saj, Azize shkoi te varri i Elifit dhe u kërkoi rojeve ta zbulonin nga ai vend, që i përkiste familjes Shadollu, dhe ta çonin te prindërit e saj, duke premtuar që së shpejti një tjetër anëtar i klanit armik do të zinte atë hapësirë.

Miran dhe Rejan shkojnë për të vizituar Elifin dhe ata e kuptojnë se ajo nuk është më në varreza dhe ata duan të dinë se çfarë ndodhi. Ata shkojnë në rezidencën Asllanbej dhe e gjejnë atë bosh, pasi më parë Azize kishte vendosur të hiqte Sulltanën, Gënylin dhe Esmanë nga vendi, pa miratimin e tyre dhe vendosi t’i çojë ata në një qytet tjetër. Ndërsa ishin në rezidencë, gjyshja e ligë komunikon me Miranin dhe e citon në një vend, duke i kërkuar të shkojë vetëm.

Miran takon gjyshen e tij, në bregun e një lumi, ku mbërrin edhe Azat. Në vendin e ngjarjes ajo i thotë nipit të tij se ai duhet të qëllojë kushëririn e Rejan, duke e lënë atë pa asnjë opsion, përndryshe ajo do të qëllonte atë dhe Azatin. Para se të qëllojë, Miran i kërkon falje Azatit dhe i premton se do ta qëllojë, por që nuk do të jetë plagë e vdekshme. E gjithë kjo situatë u vu re nga larg, brenda një makine me xhamat e mbyllur, nga Rejan, e cila vetëm shikon që burri i saj qëllon kushëririn e saj, i cili mbeti i plagosur në vendngjarje, shkruan meganews.al.

Përveç kësaj, u tregua ardhja e Asllan Aslanbej, i cili arrin me premtimin për t’u kujdesur për ata që kanë vepruar mirë dhe duke i bërë të paguajnë ata që nuk e kanë bërë atë, duke e bërë të qartë se ai nuk vjen për të marrë hak ndaj askujt. Sidoqoftë, diçka që tërhoqi shumë vëmendje ishte se djali i Sulltanës ka një dhomë plot me fotografi të Rejan.

Dhe ishte Asllani ai që më në fund arrin në vendin ku Azat u plagos dhe e çon në shtëpi, ku ai e shëron dhe kështu e pengon atë të vdesë.

Më në fund, familja Shadollu mëson se Azat u plagos nga Miran dhe ata shkojnë në rezidencën Asllanbej në kërkim të anëtarit të saj. Atje ata takojnë Azize, Miran dhe Firat, të cilët kishin mbërritur disa minuta më parë, dhe në mes të diskutimit për të ditur se çfarë i ndodhi Azatit, Asllan shfaqet. Askush nga anëtarët nuk e di kush është, përveç Azizes, e cila e njeh dhe i thotë emrin.

Tani na duhet të presim edhe pesë ditë për të zbuluar se çfarë do të ndodhë me fatin e të dy familjeve, ku urrejtja është më e fortë se kurrë.

/RDA News

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

12 hours ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

12 hours ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

12 hours ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

12 hours ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

12 hours ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

24 hours ago