Gjykata merr vendimin për Fjolla Morinën

0
35

This post has already been read 18 times!

Gjykata e Kukësit vendosi ta lerë në arrést shtëpie Fjolla Morinën. Këngëtarja u kap pak ditë më parë në Morinë, pasi në çantën e saj autoritetet gjetën një pistòletë.

Për dy personat e tjerë që ndodheshin në automjet me të, Gjykata e Kukësit vendosi arrest në būrg për 30 ditë, deri në përfundim të hetimeve.

Këngëtarja pretendoi se ishte shtatzënë, por ekoja e dytë zbuloi se në fakt kjo nuk ishte e vërtetë.

Avokatja e Morinës i tha gjykatëse se ármá e gjetur në çantën e klientes së saj ishte pistöleté zhurmuese dhe një çakmak.

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here