Grabitja e dhunshme e motoristit që mbante me vete miliona, zbulohet diçka e frikshme


Jane zbardhur detaje te reja per grabitjen qe ndodhi mëngjesin e te martes në Tiranë, ku dy persona e dhunuan dhe i vodhen 55-vjeçarit Qani Zili rreth 3 milionë lekë.

E gjithë ngjarja ndodhi 08:40, në rrugën e Kavajës, në kryqëzimin me rrugën “Mihal Duri”.

55-vjeçarit, i cili po udhëtonte motor dhe po transportonte paratë e një pike të këmbimit valutor drejt një pike tjetër, iu afruan 2 persona që gjithashtu ishin me motor. Ata e goditën Zilin me sende të forta në skafandër, duke e rrëzuar nga motori.

Autorët më pas morën shumë e parave dhe u larguan me shpejtësi në këmbë, duke e braktisur motorin që e kishin pa targa në vendin e ngjarjen. Identiteti i personave në fjalë mbeten i panjohur, ndërsa autoritetet policore vijojnë punën për kapjen e tyre.


Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *