Kufiri mes Greqise dhe Shqipërise do të vijojë të jetë i mbyllur deri më 31 maj. Për të disatën herë autoritetet greke kanë vendosur edhe kësaj radhe të shtyjnë masat kufizuese për Shqipërinë.

Ndryshimi i vetëm që ka ndodhur këto ditë është hapja e pikës kufitare të Kapshticës me orar të kufizuar ku lejohet hyrja në Greqi vetëm e punëtorëve sezonalë.

Ndërkohë e hapur me numër të limituar udhëtarësh ngelet vetëm Kakavija, teksa pritet të shihet se çfarë do të ndodhë në qershor me këto masa kufizuese.

Njoftimi

Masat kufizuese që janë ndërkohë në fuqi për personat që udhëtojnë nga Shqipëria për në Greqi, mbeten në fuqi ashtu siç janë sot, deri në datën 31 maj 2021


Previous article“Bleva unazë 3600 euro te dyqani në TEG, por vlente vetëm 25 mijë lekë” qytetarja tregon cfare i ndodhi..Next articleLAJM I MADH: Pas 244 ditësh, ja cfare ka ndodhur sot ne vendin tone

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here