Gruaja e Presidentit të njohur bën gjestin e madh/ Gatuan me duart e saj për njerëzit e varfër

0
17Sot gruaja e presidentit Stevo Pendarovski, Elizabeta Gjorgievska iu bashkua nismës “Ritvitni Obrok”, respektivisht nismës për përgatitje të ushqimit për personat e pastrehë dhe raste të tjera sociale.

Ushqimi u përgatit në kuzhinën e kishës “Glasnost”. Sipas praktikave aktuale, vaktet me ushqime do të shpërndahen gjatë fundjavës, kur edhe nuk punojnë kuzhinat publike.

.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here