Gruaja vë në siklet gazetarin para teleshikuesve me pyetjen që i bëri, kurse ai…

0
204

This post has already been read 199 times!

Sot në mëngjes, në emisionin e mëngjesit ishte gazetari Edvin Parruca, ne vend te Bashkim Hoxhes.

Emisioni ka nisur me telefonatat tipike të emisionit “Koha për t’u zgjuar”, e kur gazetari shkodran ka pritur telefonatën e radhes, ka qenë një zonjë ajo që i ka bërë një pyetje interesante, gjithmonë në lidhje me lajmet.

Zonja thotë se pse duhet që të shikojë në çdo televizion dhe pse mediat duhet të japin çdo ditë në ekran fytyrat e Edi Ramës, Sali Berishës, Ilir Metës e Lulzim Bashës.

Ajo tha: A nuk ka gjëra të tjera më interesante? Pse nuk dëgjojmë ndonjë gjë për punësimin? Është turp kur fëmijët shikojnë parlamentin, gjuhën që ata përdorin aty. Pse duhet t’i jepni?

Ndërsa Parruca, duke u munduar të shpëtojë nga sikleti, iu pergjigj:

E vërtetë është, lajm përbëjnë edhe gjëra të tjera… Epo, duhet t’i japim, kështu janë pak të lidhura gjërat”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here