Gjykata e Kurbinit ka dhënë këtë të premte masën për Gjon, Rudolf dhe Nikolin Fufin.

Bëhet me dije se për Rudolfin dhe Gjonin është caktuar masa detyrim paraqitje, ndërsa për Nikoll Fufin pritet të jepet masa.

Ndërsa për punonjësin e policisë është dhënë gjithashtu masa ‘Detyrim paraqitje’.

Kujtojmë se ngjarja ka ndodhur më 13 Prill në Mamurras dhe sipas njoftimit të policisë së Kurbinit në qendër të qytetit janë konfliktuar disa persona me punonjës të Policisë të Patrullës së Përgjithshme që ishte me shërbim në qytet.

Një nga punonjësit e Policisë i identifikuar si David Magani ka nxjerrë armën e shërbimit dhe ka qëlluar, ku për pasojë janë plagosur dy kolegët e tij, Flamur Lleja dhe Ilir Zekaj., si dhe një nga personat e përfshirë në konflikt, shtetasi Nikolin Fufi, të cilët ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

vijon…

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here