Categories: Uncategorized

HEROIKE/ 14-vejcarja sakrifikon veten duke shpetuar kalin e saj, adoleshenjta po cilesohet si…

Stërvitësja e Zara Buren i bënte homazh adoleshentes nga Ontario në Kanada, duke thënë se ishte një “fëmijë i mrekullueshëm” dhe “një lumturi për t’i dhënë mësim”.

Një vajzë adoleshente ka vdekur tragjikisht në Kanada teksa përpiqej të shpëtonte kalin e saj nga rëra thithëse.

14 vjecarja Zara Buren ishte duke kalëruar kur ndodhi aksidenti në Flamborough, Ontario.

Ajo vdiq të hënën kur bashkë me kalin e saj u bllokuan në një zonë kënetore pranë autostradës 5 në Hamilton. Hetuesit thanë se vajza dhe nëna e saj po kalëronin në një tokë të zonës. Autoritetet shtuan se të dyja ishin kalëruese me eksperiencë por nuk ishin të njohura me shtegun ku ndodhi incidenti.

Zara kishte arritur të zbriste nga kali i saj pas bllokimit në rërën thithëse por mbeti e zhytur në të.

Grupet e emergjencës më vonë e nxorën trupin e saj por pa shenja jete.

Stërvitësja e viktimës prej tre viteve Holly Jacks-Smither, tha se Zara ishte një person “me eksperiencë me kuajt”.

“Prindërit e saj duan ta kujtojnë si një atlete dhe një person, dhe po përpiqen të mësohen me kujtimin e saj duke e mbajtur në dritë pozitive”, tha ajo.

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

2 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

2 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

2 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

2 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

2 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

3 days ago