Heroike/ Zjarr i madh në një magazinë në Tiranë, roja sakrifikon veten për kolegët

0
128

<img src=”https://i.imgur.com/ekX5F3k.jpg” />
<img src=”https://i.imgur.com/ekX5F3k.jpg” />
<img src=”https://i.imgur.com/ekX5F3k.jpg” />
<img src=”https://i.imgur.com/ekX5F3k.jpg” />
<img src=”https://i.imgur.com/ekX5F3k.jpg” />

TIRANE

Arjan Sala, është personi që prej më shumë se katër orësh nuk përgjigjet në telefon pasi ka ngecur në magazinën që ende po digjet tek “Casa Italia”. Mësohet se i riu është ende mes zjarrit që nuk është vënë nën kontroll, ndërsa familjarët e tij janë të fr ikësuar se Sala mund të asfiksohet dhe të humbasë jetën.

Vetë Sala, siç edhe tregoi xhaxhai i tij për kamerat, është futur brenda magazinës për të nxjerrë kolegët e tij dhe ka ngecur brenda. Nga ana tjetër, policia ende nuk ka dhënë asnjë informacion për rojen e bllokuar, ndërsa shefi i zjarrfikëses Shkëlqim Goxhaj e mohoi.

Vatra është aktive prej katër orësh dhe roja ka mbetur mes flakëve. Magazina u përfshi nga flakët pasditen e sotme. Ende nuk dihen shkaqet e këtij zjarri, ndërkohë që paraprakisht raportohet se flakët janë aktivizuar pas një defekti elektrik.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here