Horoskopi javor i Paolo Fox 28 qershorHoroskopi javor i Paolo Fox, parashikimi për javën nga 28 qershori deri më 4 korrik 2021 . Dashuria dhe puna: këto janë temat që zakonisht na interesojnë më shumë: çfarë do të ndryshojë në ditët në vijim? A do të jenë yjet të favorshëm? Meganews.al ju sjell parashikimin e astrologut të njohur italian Paolo Fox.

Dashi

Në dashuri ka ende disa re, por mos kini frikë sepse gjërat do të ndryshojnë. Nga e diela Venusi do të fillojë një tranzit shumë të rëndësishëm dhe do të jeni më të sigurt dhe të disponueshëm ndaj ndjenjave. Filloni të mendoni për të ardhmen me pozitivitet dhe optimizëm dhe përfitoni nga takimet e reja. Në punë, nëse keni bërë ndonjë pyetje tani, një përgjigje e mirë mund të vijë. Por kujdes për të Shtunën, mund të jesh nervoz!

Demi

Në dashuri, disa nyje do të vijnë në mendje: nëse keni jetuar një histori me një person që nuk është aspak i qartë ose një lidhje me kohë të pjesshme, tani është koha për të thënë gjithçka, nuk mund të jeni më të qetë. Do të jetë thelbësore për të folur dhe sqaruar, veçanërisht në ditët e fundit të javës. Në punë, ju mund të keni rënë pre e thashethemeve ose mund të mos keni më dikë që t’ju mbrojë. Kjo është një kohë ndryshimi dhe ju jeni shumë nervoz!

Binjakët

Kini kujdes për miqësitë sepse ato mund të bëhen diçka e rëndësishme në muajin korrik. Ndonjëherë në dashuri ju dukeni të pakënaqur sepse vazhdimisht jeni duke kërkuar një ndjenjë mendore, por është gjithashtu një periudhë në të cilën jeni më bashkëpunëtorë me partnerin tuaj, shkruan meganews.al. Në punë, lajmet e mira mund të vijnë falë Mërkurit që është në shenjën tuaj. Konfirmime të mundshme dhe punë të reja me kohë të pjesshme, por deri në vjeshtë mund të nënshkruani një kontratë të re, kush e di!

Gaforrja

Venusi vazhdon tranzitin pozitiv në shenjën tuaj, madje mund të keni pasur tashmë një takim të veçantë. Ju jeni i ndrojtur dhe nganjëherë fshiheni pas një sigurie false, një mburoje: por tani ju duhet ta lini veten të shkojë pa u trembur! Në punë, mund të filloni për atë që do të bëni në vjeshtë. Ju mund të planifikoni, mendoni dhe bëni kërkesa. Nëse duhet të flisni me dikë, bëjeni atë të Martën ose të Mërkurën!

Luani

Venusi do të jetë në shenjën tuaj nga e diela: takimet e reja janë të preferuara, por një kthim prapa është gjithashtu i mundur. Dashuritë që kanë lindur tani janë shumë sensuale, premtuese dhe pozitive, ju gjithashtu mund të ndjeni një tërheqje të papritur ndaj një personi. Në punë, gjithmonë doni të shkëlqeni dhe tashmë jeni duke u përgatitur për një sfidë të re. Saturni, megjithatë, është në opozitë dhe do të ishte më mirë të mos hidhte hapa të rrezikshëm me para. Ka pagesa për mirëmbajtjen e shtëpisë!

Virgjëresha

Në dashuri, njohjet e reja janë të rëndësishme, ndër të tjera, Afërdita do të jetë në anën tuaj në gjysmën e dytë të korrikut. Të gjitha takimet janë të preferuara dhe intriguese, ju jeni shumë më energjik dhe simpatik. Në punë, ju po kërkoni përgjigje dhe në fund të korrikut mund të vijnë disa lajme të mira. Ju keni disa dyshime në lidhje me tarifat, por pothuajse me siguri keni nënshkruar një pakt ose një marrëveshje!

Peshorja

Muaji qershor në dashuri ishte i rëndë, por muaji korrik do të jetë shumë më i favorshëm për ndjenjat. Ju mund të tërhiqeni nga një person i lindur nën shenjën e Luanit, Shigjetarit ose Dashit, por edhe njerëzit e takuar rastësisht mund të lënë gjurmë. Në punë, gjithçka po lëviz ngadalë dhe ju dukeni të pakënaqur. Mos u dëshpëroni sepse zgjidhjet do të vijnë së shpejti, mos u zemëroni sidomos të enjten!

Akrepi

Ditët e para të korrikut në dashuri do të jetë e nevojshme të sqaroheni. E vërteta është që ju jeni lodhur nga premtimet e vazhdueshme të parealizuara, por tani do të ndiheni më mirë sepse do të jeni në gjendje të thoni gjithçka që mendoni. Kushtojini vëmendje nervozizmit, veçanërisht të Dielën.

Shigjetari

Në dashuri kjo është një fazë shërimi. Afërdita të Dielën kthehet përsëri në anën tuaj dhe tani ka ardhur koha që të lëshoheni, të mos jetoni me frikë. Java, si dhe muaji korrik, premton të jetë premtues, shkruan meganews.al. Në punë, nëse keni mbjellë mirë deri tani, diçka do të korrni me Venusin dhe Marsin në shenjën tuaj dhe Saturnin në aspektin e mirë.

Bricjapi

Venusi është në opozitë edhe për disa ditë, nga e diela do të kthehet në neutral. Në marrëdhënie mund të jetë një problem, por ju jeni kokëfortë dhe nuk jeni në gjendje të bëni kompromis. Nëse besoni se një person nuk është i duhuri, është më mirë të lëvizni dhe të shikoni përpara. Në punë, detyrat janë të rënda dhe jo shumë fitimprurëse, por korriku do të sjellë shumë më shumë qetësi edhe nga pikëpamja profesionale. Mundohuni të bëni më të mirën e një situate të keqe!

Ujori

Në dashuri po bëheni intolerantë ndaj gjithçkaje: keni kaq shumë dyshime dhe pasiguri dhe pas jush keni një histori të keqe dashurie. Tani duhet të ndryshoni kurs, të mendoni për diçka të re, të liroheni nga e kaluara. Në punë jeni paksa i trazuar dhe i zemëruar sepse është diksuh që ka bërë premtime por nuk i ka mbajtur. Mos e humbni durimin të paktën deri në mes të korrikut!

Peshqit

Dashuria është tani në jetën tuaj, me Venusin që fillon një tranzit neutral këtë javë. Është koha për të ecur përpara me një person ose për të vazhduar një histori. Në punë, jeni energjik dhe Jupiteri gjithashtu do t’ju ​​ndihmojë përpara vjeshtës. Thjesht përpiquni të jeni më të përqendruar dhe nëse duhet të flisni për një projekt të rëndësishëm, bëjeni atë të Mërkurën dhe të Enjten!Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *