I thanë mjekët po të duash të jetosh humb peshë/ Ja si ia doli 71 vjeçari të heq 111 kile: Jam njeri tjetër tani

0
27

This post has already been read 22 times!

Të kujdesesh për veten dhe shëndetin është gjëja që duhet ta bëj çdo njeri. Po shumë prej nesh e lënë pas dore veten dhe fitojnë shumë kile.

Reiner Calmund mit Magenverkleinerung: Ex-Leverkusen-Manager musste unters Messer! | TAG24

Por historia e një burri është shumë mbresëlënse. Ish-menaxheri i futbollit Reiner Calmund, 71 vjeç humbi nga rreth 170 kg në 111 kg përmes oper acionit të stomakut.

Rrobat e tij janë shumë të mëdha për të tani. Ishin mjekët ata që i thanë se nëse donte të jetonte duhet të humbte peshe. Dhe ai e bëri, falë një vullneti shumë të madh.

Reiner Calmund: So viel Kilo hat er schon abgenommen | Wunderweib

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here