Categories: Uncategorized

I thanë u ke shitur detin e shqiptarëve grekëve tradhëtar, Rama u bën 8 me 2: Të parët e mi kanë rënë lënë për liri kundër grekut

Idetë e gll abër imit të detit territorial shqiptar në Jon janë rikthyer. Për këtë, u kujdes kryeministri i fqinjëve tanë jugor, Kiriakos Micotaqis.

Micotaqis: “Greqia do ta rrisë zonën e saj detare nga 6 në 12 milje. Greqia po rritet, të tjerë e kanë thënë këtë por jemi ne që po e vëmë këtë në zbatim. Është e drejtë që vendi jon e rezervon ta us htrojë në të ardhmen njësoj sic e kvanë us htruar fqinjët tanë”.

Në Tiranë, u ndez edhe njëherë zj arri i një debati që vijon prej 11 vitesh, qysh kur qeveria e Sali Berishës nënshkroi marrëveshjen e parë me Greqinë që më pas u zhv lerësua nga Gjykata Kushtetuese.

Edi Rama –“E kuptoj shumë mirë pse paraardhësi im dhe së bashku me të edhe presidenti aktual kanë një nevojë kaq të madhe për ti hedhur benz inë një zj arri të ndezur mbi bazën e shpifjeve dhe të sajesave lidhur me gjoja një konçesion që po u bëka fshehurazi ndaj Greqisë, sepse janë autorë dhe janë pagëzuesit e një marrëveshje që rezultoi në cënim të interesit kombëtar”.

Edi Rama- “Kam pasur një qëndrim shumë të qartë, ne nuk duhet ta kthejmë arsye për ndezur zj arr nacio nalizmi absurd e krejtëssht të padobishëm mes nesh e fqinjëve, por duhet që këtë shqetësim mos e lëmë të shuhet pa u adresuar, ndaj e çuam në gjykatë kushtetuese”. Sot, akuzat kanë ndryshuar krah politik dhe protagonistët kanë ndërruar vendet.

Edi Rama- “Partia Socialiste nuk ka bërë kurrë tradhti. I bie që të cë noj qoftë eshtrat e stërgjyshit tim nga im atë, qoftë eshtrat e stërg jyshit të sime mëje, dy protagonistë të pavarësisë, të Kongresit të Manastirit, njëri i vr ar ë nga ko man dot e eks tre mistëve grekë, kshu që flasim për dy botë të ndryshme…

/RDA News

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

2 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

2 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

2 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

2 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

2 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

2 days ago