I vd.es djali vetëm 19-vjeç, aktori famshem dri.thëron me fjalët,

0
670

This post has already been read 664 times!

Ka humbur jetën në moshën 19-vjeçare djali i vetëm i aktorit të njohur britanik, Nicholas Lyndhurst. Archie Lyndhurst, i njohur për rolin e tij “Ollie Coulton”, në shfaqjen e humorit “So Aëkëard”, humbi jetën si pasojë e një sëmundje.
Lajmin e ka bërë të ditur drejtori i CBBC, Cheryl Taylor nëpërmjet një statusi në Tëitter, ku shkruan se do t’u mungojë të gjithëve.

Ai do të na mungojë në të gjithëve, ngushëllimet tona shkojnë për familjen. Ai ishte një talent shumë i madh, të gjithë ne në “BBC fëmijë” jemi të shkatërruar”.

I pyetur nga gazetarët, Nicholas u shpreh i pikëlluar nga humbja e djalit të tij: “Unë dhe Lucy jemi të pikëlluar, por kërkojmë privatësinë dhe respekt”.

Archie e kishte nisur karrierën e tij, që në moshën 10 vjeçe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here