Identifikohen dy raste me variantin Delta në Gjirokastër

Identifikohen 2 raste të variantit Delta ne Qarkun e Gjirokastrës.

Burime te sigurta per BalkanWeb bejne te ditur se nje studente e ardhur nga jashte shtetit nje dite me pare nga fshati “Asim Zeneli”, ka shfaqur komplikacione dhe simptoma te ngjashme me ate te tipit indian te virusit Corona.

Ndersa rasti i dyte eshte shenuar ne Permet tek nje person 45 vjecar i ardhur dhr ky jashte Shqiperise. Te dy rastet trajtohen ne rregjim shtepiak dhe deri tani gjendja e tyre shendetesore eshte e stabilizuar.

Për më shumë informacione, lajme të përzgjedhura foto dhe video interesante, ju ftojmë të na ndiqni edhe në faqen zyrtare të meganews.al në Instagram, një tjetër mënyrë për të qenë në kontakt me gjithësecilin prej jush. Instagram: @meganews.al
Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *