Iku në Amerikë për një jetë më të mirë, familja e 23-vjeçares shqiptare u lutem: Vini dorën në zemër na ndihmoni të sjellim trupin ta qajmë si duhet

0
36

This post has already been read 29 times!

Një 23-vjeçare shqiptare ka humbur jetën tr agj ikisht në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pas dh un ës ba rba re të bashkëshortit të saj.

SHBA, 98 policë në New York pozitivë në koronavirus

Elena Alinj, nënë e një vajze 11 muajshe është dh un uar nga partneri, i cili mësohet se nuk ka njoftuar as urgj encën e spitalit.

Elena humbi jetën brenda 24 orëve në reanimacion, pasi ajo kishte fra ktur a të shumta, e vërtetuar kjo nga ekspertiza mjekësore, por edhe nga po lic ia.

Bëhet me dije se bashkëshorti i saj është ar estuar, ndërsa failjarët, të pikëlluar për humbjen, kërkojnë që trupi i 23-vjeçares të prehet në Shqipëri.

Apeli i familjareve:

Me zemer te pikelluar lajmerojme komunitetin shqiptar per humbjen e dhi mbs hme dhe te parakohshme te 23 vjeçares Elena Alinj.

Elena ishte nene e devotshme e nje foshnje 11 muajshe e cila fatkeqesisht nuk do arrije ta shohe me kurre nenen e saj. Foshnja tani ka ngelur pa prinder pasi babai i saj nuk eshte i pergjegjshem. Elena erdhi ne Amerike per nje jete me te mire pasi fitoi llotarine amerikane. E vetme, pa asnje te aferm ne Amerike ajo ra pr ehe e nje njeriu ba rbar qe mesa duket nuk e kishte njohur mire.

SHBA raporton 1.584 vdekje të reja nga COVID-19, gjithsej 78.639

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here