Infektohet me koronavirus ministrja e Arsimit Evis Kushi

0
16

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi është infektuar me Covid-19.

Vetë Kushi shkruan në facebook se ëshë karantinuar por do të vazhdojë të punojë nga shtëpia.

Të dashur miq,

Pas testimit për COVID-19, ju informoj se kam rezultuar pozitive. Aktualisht jam karantinuar, duke ndjekur të gjitha udhëzimet e mjekëve dhe do të vazhdoj t’i përmbush detyrat nga shtëpia.

Ju bëj thirrje të gjithëve, të respektoni të gjitha rregullat dhe protokollet në fuqi, për parandalimin e përhapjes së virusit.

Uroj shumë shëndet për ju dhe familjet tuaja!

Dy dite me pare, nisur edhe kushtet e veshtira atmosferike ne Shqiperi, ministrja Kushi vendosi qe edhe Arsimi Parauniversitar te pakten gjate kesaj jave te kaloje i gjithi ne mesim online.

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here