Ish-deputeti “show” për Bajram, nxjerr fotot e bagëtive duke i bërë kurban e duke u dhënë qytetarëve mish –

Me rastin e Kurban Bajramit, ish-deputeti Aqif Rakipi ka therur disa bagëti duke i bërë kurban. Por siç e cakton edhe festa, një pjesë të mishit, ai ua ka dhuruar atyre që janë më në nevojë. Pamjet janë ndarë në rrjetet sociale nga vetë ish-deputeti, i cili ka publikuar qeset e mbushur me mish dhe hallexhinjtë që qëndrojnë para derës së tij për të marrë “sadakanë”.

POSTIMI I PLOTË I AQIF RAKIPIT: Me lejoni qe ne emrin tim dhe te familjes tone tju uroj perzemersisht Gezuar Kurban Bajramin. Qofte i mbare, i begate per ju dhe Familjet Tuaja.

Ky do te jete Kurban Bajrami i pare qe dora e Baces tone Kahramanit nuk do tju sherbeje te varferve dhe nevojtareve.Qofsh i xhenetit babai yne i shtrenjte.

Megjithate ajo qe na frymezon eshte fakti, sa te jemi ne kete jete do vazhdojme te ndihmojme dhe gjendemi cdo personi ne nevoje sipas mundesive tona.
Pacit vetem gezime, mbaresi dhe dite te lumtura kudo ne familjet tuaja.

Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *