Itali/ Rrezohet autobusi me udhetareak.sident në Capri këtë mëngjes rreth orës 11.30. Një autobus u rrëzua në Marina Grande pranë plazhit ‘Le Ondine’. Dyshohet se ka disa të pl agosur, si midis udhëtarëve ashtu edhe midis njerëzve në rrugë. Dy do të ishin në gjendje të rëndë.

Automjeti, veçanërisht i mbushur me njerëz për shkak të një defekti në teleferikun, bëri një fluturim prej disa metra përgjatë skarpatës, pasi kishte thyer parmakun mbrojtës, duke i dhënë fund drejtimit të tij kundër strukturave të jashtme të lido “Le Ondine. ” Në vend, zjarrfikësit, karabinierët dhe 118 ambulancat që transportuan të plagosurit në spital në ishull.

Bus 🚌 di linea precipita a #Capri su un lido di #MarinaGrande. Ci sono feriti #TgrCampania #Tgr pic.twitter.com/L9lZOJBTgb

— Antonello Perillo (@anperillo) July 22, 2021


Previous article“Vjehrrat nga Tirana”, seriali i ri që do të “çmendë” publikun grekNext articleKalimi i gjelbër: kërkohen dy doza për aeroplanë, trena dhe anije. Rregullat, nga restorantet te diskotekat

Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *