Itali/ Si ndryshojne ngjyrat e rajoneve javen qe vjen

Të dhënat e reja nga monitorimi i urgjencës Coronavirus në Itali do të tregojnë sot se si do të ndryshojnë ngjyrat në Rajone duke filluar nga e hëna.

Hipoteza, bazuar në buletinet e fundit, është e një kalimi në zonën e kuqe për Valle d’Aosta, ndërsa Sardenja dhe Puglia mund të promovohen përkatësisht në zonën portokalli dhe të verdhë.

Ndërkohë, numri i infeksioneve në botë që nga fillimi i pandemisë ka tejkaluar 150 milion, sipas të dhënave nga Universiteti Amerikan Johns Hopkins, me më shumë se 3.1 milion jete te humbura.


Previous articleHapja e shkollave, Ministria e Arsimit ben njoftimin e rendesishemShare:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *