Itali/ Dekreti i ri: ndalimi i udhëtimit midis rajoneve, ja cfare u vendos

0
421Qeveria Draghi ka miratuar rregullat e reja anti-covid. Dekreti, sipas raporteve, zgjati ndalimin e udhëtimit midis rajoneve deri në 27 Mars.

Dekreti ligj paraqet risinë e ndalimit të vizitave tek individët dhe zhvendosjen në shtëpitë e dyta në zonën e kuqe.LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here