Iu gjetën 260 mijë euro dhe 160 milionë lekë, doktori në telashe, zbardhet kërkesa e prokurorisë

0
22Doktorit Edvin Prifti i është shtuar dhe akuza për pastrim parash.

Mësohet se prokuroria kërkon masën arrest me burg për mjekun, ndërkohë që pritet vlerësimi që gjykata do t’i bëjë çështjes së tij.

“Paratë e gjetura janë të ligjshme nga një shitje”, kështu është shprehur avokati i mjekut kardiolog të QSUT-së, Edvin Prifti, të cilit SPAK i sekuestroi 250 mijë euro dhe 160 milionë lekë cash në zyrën e tij dhe në banesë.

.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here