Trupi i njeriut është një mekanizëm i përsosur, por që i nevojitet mirëmbajtja dhe përmirësimi të vazhdueshëm. Ju duhet ta pasuroni dietën tuaj me lëndë ushqyese, por ndonjëherë ndodh që e ekzagjeroni dhe kjo përkthehet në përhapjen e sëmundjeve të ndryshme ose probleme të peshës.

Ju prezantojmë më poshtë me një përzierje shumë të dobishme, që do ta ndihmonte trupin të humbiste gradualisht kilogramët e tepërta:

Përbërësit:

– Një lugë xhenxhefil
– Një kastravec të prerë në feta
– Disa kokrra limon
– Mente
– Ujë

Përgatitja:
Miksojini të gjitha dhe filloni ta pini përgjatë ditës. Rezultatet do t’ju mahnisin!

/RDA News

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here