Ju lutem, kam ca ushqime per djalin/ 67 vjecari kapet duket futur dr.oge ne bur.gun e Durresit

0
20

Një 67-vjeçar, i cili tentoi të fuste drogë në ambientet e burgut në Durrës është arrestuar.

Teksa një shtetas me inicialet K. R., ishte drejtuar në ambientet e IEVP Durrës, për të futur disa produkte ushqimore për djalin e tij, i cili ndodhet në parab.urgim, gjatë kontrolleve policia i ka sekuestruar dy doza me lëndë nark.otike her.oinë dhe dy doza me lëndë nark.otike can.abis sta.tiva.

Policia sqaron se shtetasi K. R., nuk ishte në dijeni të produkteve nar.kotike të gjetura në çantë, pasi ato ishin vendosur pa dijeninë e tij nga shtetasi M. N., një i afërm i tyre.

Policia ka arritur të arre.stojë në flagrancë 67-vjeçarin M. N., dhe aku.zohet për veprat penale “Pro.dhimi dhe shitja e nark.otikëve” dhe “Futja ose mbajtja e sendeve të ndaluara në institucionin e ekz.ekutimit të vendimeve me bu.rgim”.

Njoftimi i policisë/ Durrës

Tentoi të fuste lëndë nar.kotike në ambientet e IEVP Durrës, arr.estohet në flagrancë nga Policia.

Sekuestrohen 4 doza me lëndë nar.kotike.

Më datë 17.02.2021 është paraqitur në ambientet e IEVP Durrës, shtetasi K. R., për të futur disa produkte ushqimore për djalin e tij, i cili ndodhet në para.burgim në ambientet e IEVP Durrës. Gjatë kontrollit në pakon me produkte ushqimore janë gjetur dhe sekuestruar 2 doza me lëndë nark.otike her.oinë dhe 2 doza me lëndë nar.kotike cana.bis sa.tiva, të cilat ishin vendosur nga shtetasi M. N., (i njohur i tyre), pa dijeninë e shtetasit K. R.

Në vijim të veprimeve, specialistët për Hetimin e Narkotikëve në DVP Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin M. N., 67 vjeç, banues në Durrës, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Futja ose mbajtja e sendeve të ndaluara në institucionin e ekzekutimit të vendimeve me burgim”.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here