Ka pasur përplasje të forta me të, Rama reagon urgjent dhe thotë se Albin Kurti…

0
17
Edhe pse mes tyre nuk kane munguar perplasjet, kryeministri Edi Rama ka pritur numerimin deri te 98% te votave ne Kosove per te uruar fitoren e Albin Kurtit ne Kosove.

“Përshëndetje të gjitha forcave politike në Kosovë dhe posaçërisht fituesve të qartë të zgjedhjeve,LVV, me urimin që vullneti i popullit të Kosovës të mishërohet në një kapitull të ri për Kosovën,me qeveri të qëndrueshme, dialog konstruktiv ndërpartiak, zhvillim ekonomik&social”,  shkruan shkurt Rama ne fb.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here