Kandidimi i Tom Doshit, reagon fort Palmer, ja çfarë thotë

0
16


Zv/ndihmës sekretari amerikan i Shtetit, Matthew Palmer në një bashkëbisedim online me gazetarët ka komentuar vijimin e fushatës elektorale në Shqipëri në kuadër të zgjedhjeve të 25 prillit.
Palmer në fjalën e tij ka komentuar vendimin e DASH në lidhje me Tom Doshin, ku thekson se është e rëndësishme zhvillimi i zgjedhjeve zgjedhje transparente si dhe të vijojë Reforma në Drejtësi.
“Listat nuk janë perfektë, vendimet e DASH të mirëmenduara”, ka thënë Palmer.
Ndër të tjera ai ka thënë se SPAK deri më tani ka bërë shumë progres dhe po punohet për ngritjen e mëtejshme të kësaj strukture. /korrieri

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here