Kinematografia në ZI/ O zot jemi rritur me filmat e tij, sëmundja e rëndë i merr jetën aktorit të dashur nga të gjithë ne

Një lajm i hidhur për kinematografinë botërore. Bëhet me dije se ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare aktori i njohur amerikan, Charlie Robinson.

Sipas mediave të huaja, ai vdiq nga komplikimet e kancerit.

Bashkëshortja e tij, Dolorita Noonan-Robinson, ka thënë se ai ishte njeri i mirë dhe aktor shumë i madh.

“Robinson ishte dashuria e jetës sime, burrë, baba dhe gjysh shumë i madh. Ai ishte me të vërtetë aktor që punonte, dhe nga të gjitha pasionet e tij, zanatin e tij e zuri vendi kryesor, me familjen e tij. Kështu që ai mund të fluturonte në lartësi të pabesueshme! Në emër të burrit dhe familjes sime, ju falënderoj që keni qenë pjesë e audiencës.”

Robinson ka luajtur në dhjetëra filma, ndër ta “Hoovey”, “Secret Santa”, “Sugar Hill”, “Blindfire”, “Even Money” dhe të tjerë.

Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *