King Jong Un mund te kontrolloje motin, ja cthone mediat e Korese

0
83

This post has already been read 79 times!

Kim Jong-un “kontrolloi motin”, ndërsa u ngjit në një mal të shenjtë prej 9.000 metra lartësi “duke sjellë rrezet e diellit”.

Kjo është një deklaratë tepër e çuditshme që u dha nga mediat e kontrolluara nga shteti i Koresë së Veriut.

Diktatori u fotografua në majën e malit Paektu, ndërsa mbante mbi supe një pelerinë leshi dhe këpucë të zeza.

Temperaturat në kulm thuhet se kanë zhytur në -20 ° C, por media shtetërore raportoi se Kim “kontrolloi natyrën” për të pastruar borën dhe për të krijuar rrugën për “diellin verbues”.

Agjencia shtetërore e qeverisë KCNA tha se një shëtitje në mal i dha despotit një shans për të menduar për “ditët e ngarkuara me emocione” pas “kompletimit të forcës bërthamore të shtetit”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here