Kjo eshte skandaloze/ Autobusi Kombinatit bën manovrën e rrezikshme në mes të rrugës, ai hypen mbi

0
164

Në videon e publikuar shihet se drejtuesi i autobusit nuk ka përdorur rreth-rrotullimin për tu kthyer, por ka zgjedhur të kthehet në mes të rrugës, duke thyer rregullat e qarkullimit rrugor.

TIRANË- Shoferi i një autobusi të linjës Kombinat-Kinostudio në Tiranë ka kaluar çdo limit duke bërë një çmenduri në mes të rrugës.

Në videon e publikuar nga Dosja.al shihet se drejtuesi i autobusit nuk ka përdorur rreth-rrotullimin për tu kthyer, por ka zgjedhur të kthehet në mes të rrugës, duke thyer rregullat e qarkullimit rrugor.

Ai është filmuar teksa hipën në trotuar, mbi trafikndarëse dhe duke u kthyer në drejtim të kundërt. Me këtë manovër, drejtuesi i autobusit ka vënë në rrezik jetën e të gjithë qytetarëve në atë zonë dhe drejtuesve të mjeteve të tjera, që po kalonin në atë korsi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here