Kjo grua u bë 100 vjeçe dhe ka jetuar gjithë jetën në shtëpinë ku u rrit: Nuk ikja dot nga shtëpia ime

0
23

This post has already been read 11 times!

Një grua angleze ka festuar ditëlindjen e saj të 100 në shtëpinë ku ka jetuar gjatë gjithë jetës së saj.

Vera's birthday bash at Lake District house she's always lived in - Metro  Newspaper UK

Vera Bunting ishte 6-muajshe kur u transferua në banesën ku jeton edhe sot e kësaj dite. Ajo ka refuzuar 4 propozime për martesë vetëm që të qëndronte në shtëpinë e saj.

“Kam pasur 4 propozime nga fundi i luf tës, por nuk doja të martohesha sepse më pëlqente që të udhëtoja. Gjithashtu, nuk doja të ikja nga shtëpia ime sepse është një shtëpi shumë e bukur”, tha 100-vjeçarja për “The Mirror”.

“Kurrë nuk kam dashur që të jetoja diku tjetër. Kam qenë e lumtur në shtëpinë time”, shtoi Vera.

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here