Categories: Uncategorized

Kreu i PS degjeneron Spiropalin, dikur me thoje “xhaxhi, do hame dhe ne darke peshk si ne dreke”

Edip Shiroka, ish-kreu i PS në qytetin e Shkodrës i ka dedikuar një status në rrjetet sociale ministres për Marrëdhëniet e Shtetit për Parlamentin, Elisa Spiropalit, duke i kujtuar kohën kur e pyeste nëse do hanin peshk në darkë ashtu si në drekë. Ai e rikujton atë si një vajzë të imët që nuk ngjan aspak me atë ]farë është shndërruar sot, në një politikane të uritur, e cila në një studio televizive dje në mbrëmje iu drejtua aktivistit Endri Shabani: Unë ty të ha për mëngjes.

Ai shkruan:

Ishte koha kur Saimir Tahiri vinte në Shkodër si përfaqësues i Kryetarit të PS bashkë me dy furgona me të rinj për dekorin e takimeve të Kryetarit, pasi visheshin me mini dhe trajnoheshin për të krijuar atmosferë në skenë. Për atë punë ishin njisha. Elisa, si pjesë e furgonit të dytë, e pambajtur, e paveshur, e pangrënë dhe e pa pirë, shëndetligë dhe e paforcë, ishte shumë e dhënë pas hejes. Atë kam degjuar të thotë-xhaxhi Edipi ku do hamë ne sonte, do kemi përsëri peshk për darkë si në drekë.. ??? Elisës i qenka hapë pança e nuk i del as Endri Shabani për mëngjes. Leje pastaj çfar do për drekë e darkë. Grykësia e tyre s’ka limit. Shqipërinë e shqiptarët i kafshojnë përditë.

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

2 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

2 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

2 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

2 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

2 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

3 days ago