Kryeministri Rama bën lëvizjen urgjente që ‘do fundosë’ Presidentin Ilir Meta, ja ç’bëri në këto momente në Kryeministri, ska fjal me te gjatin

Kryeministri Edi Rama është në këto momente duke zhvilluar një takim ‘kokë më kokë’ me kreun e grupit parlamentar të PS-së, Taulant Ballën, lidhur me shkarkimin e Presidentit Ilir Meta.Socialistët janë në pritje të hartimit të raportit paraprak për shkarkimin e kreut të shtetit, ndërsa votimi pritet të ndodhë përpara muajit korrik.Gjithashtu në mes tyre në axhendën e diskutimeve mund të jetë edhe përgatitjet e PS-së mbi kryerjen e analizave të zgjedhjeve të 25 prillit dhe vendimet që do të marrin për kongresin e PS-së, i cili mbahet më 12 qershor.Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *