Kur rezultatet paraprake te kutive te numeruara flasin për një fitore të Partisë Socialiste, ka ardhur edhe reagimi i kryeministrit Edi Rama.

Në një postim në Facebook, kreu i qeverisë njëherësh edhe kryetari i Partisë Socialiste e ka nisur ditën me një shprehje të Michael Jordan.

“MIRËMËNGJES! Po punove fort ia del. S’ka rrugë të shkurtra në jetë”, shkruan kryeministri Edi Rama.

Me rezultatet e deritanishme, Partia Socialsite e drejtuar nga Edi Rama siguron 72 mandate, e ndjekur nga PD me 59. LSI 6 dhe PSD 3.


Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here