Categories: Uncategorized

Ku do kandidojë? Rama: Unë jam deputet i gjithë Shqipërisë

TIRANE

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka prezantuar platformën digjitale të Partisë Socialiste.

Gjatë kësaj konference, Rama është pyetur nga gazetarët nëse do të kandidojë vetëm në Vlorë apo edhe në qarqe të tjera, pasi tashmë i lejohet të kandidojë në 4 qarqe.

Rama është përgjigjur duke thënë se ai është deputet i gjithë Shqipërisë, ndërsa shtoi “nnë në Vlorë kam qenë që 1 muajsh dhe do jem deri në fund.”

“Kjo është një tjetër votë që unë do ta jap pa dëshirë, edhe PS do e japë pa dëshirë, sepse e propozon opozita parlamentare. Unë jam deputet i të gjithë Shqipërisë. Deputeti i qarkut është zëri i atij komuniteti dhe ka detyrë të bëjë çmos të tërheqë sa më shumë për atë qark, ndërsa unë jam i të gjithë Shqipërisë. E vendos unë emrin në Vlorë apo Tropojë, kjo është diçka që e kërkon ligji. Unë në Vlorë kam qenë që 1 muajsh dhe do jem deri në fund, jo të jetës politike por edhe të jetës fizike. S’më bënfakti që të jem deputet atje që të jem i dashuruar me Vlorën. Do jem aty ku do jetë e nevojshme.”, -tha Rama.

/RDA News

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

3 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

3 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

3 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

3 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

3 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

3 days ago