Kujdes, më e keqja nuk do mbarojë shpejt, ja çfarë parashikohet të ndodhë këtë javë

0
13
Kujdes, pasi debora mbuloi gjithe Shqiperine, qe per disa qytete ishte dicka e vecante dhe e rralle, me e keqja nuk ka mbaruar akoma.

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot të qëndrueshëm por shumë të ftohtë.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -17°C në -5°C, në zonat e ulëta nga -7ºC në 03°C dhe në zonat bregdetare nga -3°C në 05°C. Era do të fryjë në drejtim Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 5 ballë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here