“Kupa është mbushur”, Lulzim Basha zbulon videon dhe i jep mesazhin e fortë Ramës

0
24

Teksa kryeministri Rama tregon arsyet, pse duhet të marrë një mandat të tretë qeverisës, kryedemokrati Basha bën thirrjen e fortë se ai duhet të largohet.

Basha i përgjigjet Ramës me fjalët e Abraham Linkoln se “Mund t’i mashtrosh ca njerëz për ca kohë po s’mund t’i mashtrosh të gjithë përgjithmonë”.

Teksti i videos:

“Abraham Linkoln thoshte: “Mund t’i mashtrosh ca njerëz për ca kohë po s’mund t’i mashtrosh të gjithë përgjithmonë”.

Rama, gënjeshtrat dhe premtimet e tua boshe na kanë lënë vend numëro. Po tani kupa është mbushur. Shqiptarët nuk do të mashtrohen më. Ata donin një kryeministër dhe përfunduan me një sharlatan. Më 25 prill nuk do të gajasesh më. Më 25 prill do të fitojë Shqipëria”, ka shkruar Rama.

VIDEO:

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here