Ky burrë çon gruan e tij në park për 30-të vjetorin e martesës së tyre – Ja çfarë ndodhi aty që e bëri atë të qajë!

0
10

Për disa çifte, përvjetorët e martesës janë data te rëndësishme për t’u kujtuar. Prandaj, për të përkujtuar këtë datë të veçantë, një burrë nga Ohio bleu një dhuratë për gruan e tij që ta mbante mend gjatë!

Jeff dhe Pam Wiese, nga Medina County, Ohio, po ecnin së bashku në park diten e 30 vjetorit te tyre te marteses.

Për më tepër, duke shijuar një shëtitje së bashku në këtë ditë të veçantë, burri i zhytur në mendime, Jeff, paraqet nje dhurate per Pam, të cilën ajo do ta kujtojë përgjithmonë.

Dhurata e 30 vjetorit të martesës ishte një stol prej druri me një pllakë të gdhendur mbi të.

Pllaka, e dedikuar për dashurinë e tyre, thotë: «Duke festuar 30 vjet ecje me dashurinë time . Gëzuar përvjetorin Pam, nga dashuria jote Jeff. Pam dhe Jeff Wiese. 1987-2017 “.

Pas leximit të fjalëve të gdhendura në pllakë, Pam shpertheu ne lot. Pastaj ajo u ul në stol për një foto.

Vajza e Jeff dhe Pam, Anna Wiese, ndau ne twitter ne 1 korrik 2017, foton e embel te prinderve te saj te dashuruar.

“Babai im e befasoi nënën për përvjetorin e tyre të 30-te me një stol të dedikuar për të në parkun ku ata gjithmonë ecin së bashku”, shkroi Anna.

Shumë përdorues Twitter e konsideronin atë një dhuratë të ëmbël.

Prinsben Henshaw komentoi “Sa te dashuruar .. Unë e respektoj dashurinë e tyre. Deshiroj të kem edhe une përvoja të tilla me gruan time. Urime!”

Roseann LoSchiavo shtoi, “Babai juaj është frymëzues per ne, unë uroj qe shumë burra te jenë si ai!”

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here