Ky qytet shqiptar zbardhet nga bora në mes të verës

Një fenomen i pazakontë ka ndodhur në Kosovë ku kanë rënë reshje bore dhe pse jemi zyrtarisht në stinën e verës.

Duket se i ftohti është rikthyer dhe ka zbardhur sërish Kosovën.

Mediet vendase bëjnë me dije se reshjet e borës kanë zbardhur viset malore, kryesisht në Brod ka pasur reshje të borës.

Një foto e postuar në Facebook nga Zëvendësministri i Bujqësisë Mevludin Krasniqi, tregon zonën e Arxhena” Brod-Sharr të zbardhur nga dëbora.

Për më shumë informacione, lajme të përzgjedhura foto dhe video interesante, ju ftojmë të na ndiqni edhe në faqen zyrtare të meganews.al në Instagram, një tjetër mënyrë për të qenë në kontakt me gjithësecilin prej jush. Instagram: @meganews.al

Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *