Prurjet e reja të Edi Ramës në listën e Tiranës duket se nuk kanë dhënë rezultate për kampin socialist. Dy emrat q udhëheqin listën e PS-së dhe që pritej të vlerësoheshin maksimalisht për kontributin e dhënë gjatë tërmetit dhe pandemisë kanë qenë një dështim në terma pragmatist të votës.

Bëshet fjalë për Luljeta Bozon e cila ka siguruar 1679 vota, një rezultat jo fort i keq krahasuar me dështimin e Najada Çomës me vetëm 465 vota. Duket se Najada e cila trumbetua si ikona e qeverisë në luftën ndaj pandemisë, nuk ka mundur të marrë as votat e ish-pacientëve të saj të mbijetuar.

QARKU TIRANË

Luljeta Bozo 1679
Najada Çomo 465
Ervin Bushati 792
Ogerta Manastirliu 2628
Arben Ahmetaj 2445
Ulsi Manja 2285
Etilda Gjonaj 1727
Arben Pëllumbi 1017
Elisa Spiropali 3679
Belinda Balluku 7190
Toni Gogu 937
Etjen Xhafaj 3860
Ermonela Felaj 819
Xhemal Qefaliaj 2470
Fidel Ylli 509
Klotilda Ferhati 1738
Alqi Bllako 2851
Eduart Shalsi 771


Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here