Lajm bom.be: “Kapet shqiptari ne itali me 10 grame kok.aine me vete…., e kam per perdorim personal”, Policia ve duart ne koke me ate cfare gjen ne kontrollin e baneses se tij.

0
1506

Një punëtor 48-vjeçar shqiptar, banues në Bergamo, u arrestua nga policia pasi në apartamentin e tij u gjet një sasi e konsiderueshme lëndë narkotike e lloji heroinë.

1900da4187be08e24224a40f8d6ec191

Mediat italiane bëjnë me dije se shqiptari pa precedentë të mëparshëm, u kap me 21 kg drogë, e cila u gjet në një apartament në Sardegna në Milano.

Të premten pasdite, agjentët e patrullës pikasën burrin që qëndronte me një furgon brenda në Tiepolo. Një burrë hyri për pak kohë në automjet dhe më pas hyri në një ndërtesë dhe humbi gjurmët e tij. Më pas agjentët kontrolluan shoferin e furgonit, i cili ishte ulur në vendin e shoferit dhe kishte ende një qese me 10 gram kokainë.

Ai i tha policisë se e kishte për përdorim personal, por duke marrë parasysh sasinë, oficerët bënë kontrolle të tjera dhe i gjetën një sërë çelësash për të cilët ai nuk donte të thoshte asgjë.

Ekipi megjithatë, nuk u ndal duke ushtruar kontrolle në akomodimin në Sardegna ku u gjet një qese me 43 pako heroine për një peshë totale prej rreth 21 kg.

Gjithashtu u gjetën 2.5 kg substancë prerëse, material paketimi, shtypës dhe 5,000 euro. Burri u dërgua në burg në “San Vittore”. /S.Ll/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here