Lajm i bukur, ja çfarë ka ndodhur me dy aktorët turq që shqiptarët i duan shumë: Ova e vogël u shpall…

0
22

This post has already been read 13 times!

“Mrekullia në qiellin e shtatë” ka qenë filmi më i ndjekur i këtij viti, jo vetëm në Turqi, Shqipëri e vendet fqinje, por fama e këtij filmi shkoi deri në Amerikë e shumë vende të botës.

Aras Bulut İynemli Kimdir? - Güncel Aras Bulut İynemli Haberleri

Historia e Ovës dhe Memos përloti të gjithë dhe filmi arriti një sukses të padiskutueshëm. Së fundmi ky film është vlerësuar edhe me 6 çmime në “Festivalin e Filmit në Izmir”.

Aras Bulut Iynemli mori çmimin “Aktori më i mirë mashkull” dhe Nisa Sofiya Aksongur çmimin “Aktorja më e mirë fëmijë”.

Po ashtu filmi rrëmbeu edhe çmimet: “Filmi më i mirë”, “Regjisori më i mirë”, “Kinematografia më e mirë” dhe “Aktori më i mirë suportues”.

Aras Bulut İynemli kimdir? Aras Bulut İynemli kaç yaşında, nereli?

Aras Bulut İynemli'nin “7.koğuştaki Mucize” Film Ekibi Basınla Buluştu! |  Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here