Një ak.sident ka ndodhur në orët e para të ditës së sotme në Lezhë. Gazetari Elidon Ndreka raportoi për “BalkanWeb” se tre automjete janë përfshirë në një ak.sident në aksin Lezhë-Milot, teksa kanë mbetur të pla.gosur rëndë dy persona, të cilët janë transportuar në spitalin Rajonal të Lezhës. Dy prej makinave të përshira në ak.sident ishin të Maqedonisë së Veriut dhe të Kosovës, ndërsa njëra e Lezhës.

Informacion paraprak

Në aksin rrugor Lezhë-Milot, në afërsi të një karburanti janë përfshirë në ak.sident rrugor mjetet me drejtues shtetasit J.K.,banues në Maqedoni, I.B.,banues në Kosovë dhe K.M., banues në Lezhë.

Kanë marrë dëmtime të lehta shtetaset S.B.dhe H.M.,të cilat ishin pasagjere në këto mjete. Drejtuesit e mjeteve janë shoqëruar në Komisariatin e Policisë Lezhë, për veprime të mëtejshme.

 

 

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here