LAJM I FUNDIT/ Detaje tr.onditëse, Gega e përplasi qëllimisht me makinë Gjetën dhe e la të v.dekur

0
12
Një 68-vjeçar, i identifikuar si Mark Gjeta ka gjetur v.dekjen në mënyrë tr.agjike mesditën e sotme në Mirditë. Ngjarja e rë.ndë ndodhi në fshatin Bungaj, pasi Gjeta u konfliktua me bashkëfshatarin e tij, të identifikuar si Mhill Gega.

Dyshja ko.nfliktoheshin prej një viti, pas një pune që kishin bërë bashkë në një ndërmarrje, por sherri arriti kulmin mesditën e sotme. pas ko.nfliktit v.erbal dhe fizik, Gega mori makinën e tij, të llojit “Benz” dhe e përplasi qëllimisht Gjetën.

Ky i fundit vd.iq në vend nga plagët e marra. Të dy orotagonistët e kësaj ngjarjeje, ishin shoqëruar shumë herë në polici për k.onfliktet që kishin, por sot, ngjarja u raportua si aksident nga policia. Tashmë Gega është në pr.anga dhe do të përballet me drejtësinë pas aksidentit të shkaktuar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here