Presidenti i vendit, Ilir Meta ka paralajmëruar një dalje për mediat mesditën e sotme në orën 14:00.

Zëdhënësi i kreut të shtetit, Tedi Blushi, ka shkruar në një postim në rrjetet socisle se “në ora 14:00, Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta do t’i drejtohet me një mesazh të gjithë qytetarëve të Republikës”.

Kujtojmë që deri më tani, nga rezultatet paraprake të numërimit, PS kryeson me 74 mandate, PD me 59 mandate dhe LSI me 4 mandate, ndërsa PSD me 3 mandate deputetësh.


Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here