LAJM I FUNDIT/ Gjendet i mbytur në liqen një person, informacionet e para

0
16
Një i moshuar është gjetur i mbytur në liqenin e Pogradecit.Deri tani nuk dihet si ka ndodhur ngjarja. Ndërsa policia po punon për zbardhjen e rrethanave dhe identifikimin e trupit te pajete.

Ngjarja ka ndodhur pranë vendit të quajtur ‘’Ura e qytetit’’ teksa trupi i pajetë  u transportua drejt morgut për ekzaminime të mëtejshme.

“Më datë 14.02.2021, rreth orës 17:10, në afërsi të vendit të quajtur “Ura e Qytetit”, buzë liqenit të Ohrit, është gjetur i mbytur një shtetas rreth 60 vjeç.

Nga këqyrja paraprake e trupit të tij nuk janë konstatuar shenja dhune.

Trupi i pajetë do të dërgohet në morgun e Spitalit, nga ku do të pritet ekspertiza mjeko-ligjore që do të përcaktojë shkakun e vdekjes.

Grupi hetimor po punon për identifikimin e viktimës dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes”, sqaron policia.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here