Si pasojë e ndërprerjes së ndeshjes Vllaznia-Shiroki Brijeg së një jave më parë ku tifozët shkodranë festuan me fishekzjarrë dhe flakadanë nga ku arbitri ndërpreu për disa minuta takimin, klubi shkodran gjobitet me shumën e 10,700 euro.

Ne Komisionin e Disiplinës në UEFA klubi shkodran është gjobitur me shumën e majme pas shpërthimit në festë të tifozerisë kuqeblu pas golit të realizuar.

Sfida Vllaznia-Shiroki Brijeg përfundoi me rezultatin 3-0 nga ku skuadra shkodrane u kualifikua për më tej dhe në orën 19:00 do të luajë në turin e dytë të Ligës së Konferencës ndaj AEL Limasol në transfertë.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here