LAJM I FUNDIT/ Ja sa v.iktima humbën jetën në spitalin Covid sot

0
12
Ketë te hënë ne Kosove jane regjistruarn 178 raste të reja me k.oronav.irus dhe një v.iktimë.

Rastet e reja rezultojnë nga testimi i 2,040 mostrave.

Sipas IKSHPK-së, v.iktima është regjistruar në Komunën e Prishtinës.

Me këto shifra, numri i përgjithshëm i të infektuarve në Kosovë arrin në 64,519, ndërsa i v.iktimave në 1,545.

Në total janë shëruar 56,028 pacientë – 267 prej tyre në 24 orët e fundit.

Raste aktive në Kosovë aktualisht janë 6,946.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here