Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në Greqi mbrëmjen e sotme.

Sipas EMSC-së, tërmeti ishte me magnitudë 4 i shkallës Richter dhe me epiqendër në afërsi të PAtrës, por lëkundjet kanë qenë të forta për shkak të thellësisë vetëm 2 kilometër të goditjes.

Deri më tani nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here