LAJM I FUNDIT/ Ministrja e Shëndetësisë del me urgjencë dhe jep lajmin e bukur, ç’ndodhi sot? “Ka nisur…” –

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu  ka dhënë sot lajmin emocionues dhe të bukur të ardhjes në jetë të bebes së parë në maternitetin e ri të Lezhës.

“Me buzëqeshjen e bebes Kleinit të porsalindur në Maternitetin e Ri të Lezhës, ka nisur me mbarë funksionimi i këtij spitali modern, me kushte dhe standarde bashkëkohore për nënat dhe fëmijët  dhe stafin tonë mjekësor dhe infermieror”, shkruan ministrja.

Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *